Versenyek

Karácsony a német kultúrkörben- CRĂCIUNUL ÎN TRADIŢII GERMANE

Iskolánk partnerségben áll több brassó megyei iskolával, ahol a diákok németet idegennyelvként tanulják.
A partnerség célja, hogy a „Germana pentru generaţia click” közös projekt égisze alatt több közös tevékenységre  kerüljön sor.

Az egyik ez a verseny: a kisebb diákok rajzokkal, karácsonyi üdvözlőlapokkal nevezhetnek be a versenybe, a nagyobbak a német nyelvterületen megünnepelt Karácsonyhoz és téli ünnepekhez kapcsolódó vallási, gasztronómiai stb.hagyományokról, szokásokról  írhatnak németül esszét.


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.