Díjak, eredmények

Vermes Miklós Fizikaverseny - 2024

Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság 1994-től kezdődően a Vermes Miklós Országos Fizikus Tehetségápoló és Kutató Alapítvány (Sopron) támogatásával évente megszervezi a Vermes Miklós Nemzetközi Fizikaversenyt, mely a IX-XI. osztályos diákoknak szól.

A verseny célja: a tehetséggondozás, problémamegoldó-, megfigyelő- és kísérletezőképesség fejlesztése. A nemzetközi versenyek döntőjébe Erdély különálló régióként kapcsolódik be, a hazai fordulók lebonyolítása után, így a legjobb eredményeket elért diákok részt vesznek a magyarországi országos döntőn.

Az I. forduló, azaz a helyi szakasz 2024. február 6.-án volt, iskolánkból 12 diák vett részt, 5 diák jutott a II. fordulóba. A II. fordulóra, a megyei szakaszra 2024. március 12., kedden került sor, öt diák oldotta végig a versenybizottság feladatsorait. Orbán Dávid, 10 A osztályos tanuló, ért el akkora pontszámot, hogy továbbjutott III. fordulóra, azaz az országos döntőre, amely 2024. április 12-14 között zajlott Kolozsváron, a János Zsigmond Unitárius Kollégiumban.

Az országos fordulóról Orbán Dávid dicsérettel tért haza, így részt vesz a magyarországi országos döntőn.

Szőke-Györke Emese fizikatanár