Áprily Lajos Főgimnázium

Az Áprily Lajos Főgimnázium a város egyetlen és a Barcaság, illetve egész Brassó megye legnagyobb magyar tannyelvű középiskolája.

A 2017/2018-as iskolai évben összesen 731 diák tanul itt. Az intézmény 32 osztályközössége a romániai közoktatási rendszerben létező mindhárom ciklust lefedi – sőt, 2006 szeptemberétől a Főgimnázium hatáskörébe tartozik a volt 67-es számú (Uranus utca 3. szám), normál programmal működő óvoda is (3 csoport, 46 gyerek)

Az elemi szint évfolyamonkénti két osztályában 152, a gimnázium évfolyamonkénti két (5.osztályban csak egy) osztályába 151, a középiskolai ciklus évfolyamonkénti négy osztályába pedig összesen 382 diák jár. Mindez átlagosan osztályközösségenként 15 tanulót jelent az elemi, 21-et a gimnáziumi és 24-et a középiskolai oktatási szinten.
Az évfolyamonkénti 4 középiskolai osztály négy különböző szakiránynak felel meg: matematika-informatika, közgazdaságtan, kémia-biológia és angol-magyar nyelvosztály.
Az iskola 1837-ben azzal a céllal kezdte tevékenységét, hogy tanulási és művelődési lehetőséget biztosítva esélyt nyújtson a brassói magyarságnak a fennmaradáshoz a brassói „szász tengerben”.

Fit for future 2020

Idén is indul a DWK (Brassói Német Gazdasági Klub) szervezésében az egyhetes gyakornoki program.

KÁNYÁDI SÁNDOR SZAVALÓVERSENY ÉS A  VIDÁM VERSEK VERSMONDÓ VERSENYE

KÁNYÁDI SÁNDOR SZAVALÓVERSENY ÉS A VIDÁM VERSEK VERSMONDÓ VERSENYE

A Kányádi Sándor Szavalóverseny és a Vidám Versek Versmondó Verseny megyei szakaszát idén február 14- én szerveztük meg az Áprily Lajos Főgimnáziumban.

Nebulónia-képzéshétvége

2020. február 15-16. között zajlott le Árkoson a Nebulónia ezen tanév első képzéshétvégéje.

Iratkozz fel

hírlevelünkre