Események

Osztályunk az iskola másként hét alkalmából számos helyre ellátogatott.Ezek a kirándulások által nem csak ismereteinket bővítettük, hanem jövőre nézve a továbbtanulási lehetőségeinkkel is megismerkedtünk.

A hetet egy Poianaban töltött gyalogos túrával keztük, kedden pedig az osztályban  megnéztünk együtt egy filmet.

A hét fénypontja mégis egy szerdától péntekig tartó kolozsvári kirándulás volt. Szerdán reggel indult a vonatunk, majd egy 8 órás út után  megérkeztünk Kolozsvárra. Miután elfoglaltuk szállásunkat, közösen elmentünk vacsorázni és  sétáltunk a városban .

Csütörtökre egy egész napos túrát szerveztünk, ezért már korán reggel megreggeliztünk és útnak indultunk. Első megállónk a Kolozsvári Agrártudományi és Állatorvosi Egyetem volt. Itt az ‘’Áprily Lajos’’ Főgimnázium egyik volt diákja vezetett körül minket. Megtekintettük a rektorátus épülete alatt lévő akváriumot, majd pedig felgyalogoltunk a dombon lévő vadonat új kutatási központba ahol benéztünk a különböző tantermekbe és laborokba. Ezek után az állatorvosi egyetemre mentünk, ahol megmutatták nekünk a különböző műtőket és elmagyarázták egy ló megműtésének  folyamatait és veszélyeit az állat meg ugyanakkor a műtő orvos számára is.

Következő megállónk a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet volt. A bemutatását ugyancsak az iskolánk volt diákja tartotta, kivételt képezve a könyvtárat, ahol egy professzor vezetett körbe és mesélt az tárolt  kötetekről és levelekről.

Délután egy kis pihenőt kaptunk, majd  ellátogatunk az Alexandru Borza Botanikus Kertbe. Pénteken pedig  vonatra szálltunk s elindultunk hazafelé.

Az iskola másként hét alatt olyan dolgokat láthattunk és tapasztalhattunk, amelyek eltérnek a hétköznapos iskolai óráktól és melyekre szivesen emlékezhetünk majd.

Dénes Ivett, XI.D

Ezennel véget ért a 2017-es Gólyatábor, melynek különleges pillanatai mostmár csak egy szép emlékként maradnak meg mindenkiben!