Díjak, eredmények

Országos román nyelv és irodalom olimpia - 2024

Büszkék vagyunk iskolánk tanulójára, Csukás Anikó XI. B osztályos tanulóra, és gratulálunk neki, hogy a 2024. április 11-14. között Aradon megrendezésre kerülő Országos román nyelv és irodalom olimpián (Kisebbségi Nyelvű Iskolák/Tanszakok és Diaszpóra Románok Országos Olimpiája) dícséretben részesült.

Köpe Andreea - román tanár

Ne mândrim cu eleva colegiului nostru, Csukás Anikó, din clasa a XI-a B, și o felicităm pentru obținerea MENȚIUNII la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru Școli/Secții cu Predare în Limbile Minorităților și pentru Românii din Diaspora, desfășurată la Arad în perioada 11-14 Aprilie 2024.

Andreea Köpe-prof de lb si lit română