II. Élménypedagógiai Tréning, Brassó, 2022. november 11-13.

A blended rendszerű oktatásra a COVID okozta helyzet tapasztalatai hívták fel a figyelmet szerte a világban. A 2022 márciusában indult, határon átnyúló Kisléptékű projekt keretein belül Brassóban november 11-13. között került sor a második személyes Élménypedagógiai Tréningre.

Az Áprily Lajos Főgimnázium 12 pedagógusa vett részt a tréningen, a Cifra Palota Egyesület trénerei vezetésével. A három nap alatt átbeszéltük a Kolb-féle tanulási ciklust, és az ehhez kapcsolódó tanulási stílusokat. Ezután egy projekt jellegű élménypedagógiai óra keretében feldolgoztuk az elméleti órán tanultakat, azonosítottuk a tanulási folyamat ciklusait, az információk minőségét; az egyéni és a kollégák tanulási stílusait, alkalmazva az ítélkezésmentes megfigyelést.