III. Élménypedagógiai Tréning 2023. január 13-15. Brassó

A harmadik, személyes Élménypedagógiai tréningre 2023. január 13-15 között került sor, újra Brassóban. Ez alkalommal is aktív csoportmunka jellemezte a hétvégét.

A jelenség alapú tanulás mellett a kritikus gondolkodással, a Szókratikus párbeszéddel, a pozitív pedagógia jelentőségével, a pozitív hibakultúrával találkoztak az Áprily Lajos Főgimnázium közreműködő pedagógusai a Cifra Palota Egyesület Trénerei közreműködésével.

A workshop keretében megélt jelenség alapú oktatást követően a tanári kiscsoportban óratervet készítettünk, multidiszciplináris megközelítéssel.

Külön napot szenteltünk ezúttal a visszatekintésnek. Átbeszéltük és kiértékeltük, hogy az eddigi élménypedagógiai témák közül mit alkalmaztunk és milyen sikerrel.