„Gúzsba kötve táncolni” 2022

Március 19-én zajlott a XIII.  „Gúzsba kötve táncolni” c. fordítói verseny országos döntője. A csíkszeredai Sapientia Egyetem szervezte versenyen 30 diák mérte össze tudását.

Négy kategóriában versenyezhettek a diákok: magyar-román, román-magyar, magyar-angol, angol-magyar fordítás.

Érdemes tudni, hogy az idén mindegy 125 diák küldte be jelentkezését (a Sapientia honlapján meghirdetett szöveg fordítását). Bukarestből, Kolozsvárról, Nagyváradról, Marosvásárhelyről, Udvarhelyről, Segesvárról, Kézdivásárhelyről, Keresztúrról és Brassóból is voltak jelentkezők,  30-an jutottak tovább a döntőbe.

Iskolánkat Pantea Antónia, XI.D osztályos tanuló képviselte.
Büszkeséggel könyvelhetjük, hogy magyar-angol fordításával II. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Dobolyi Ildikó

Gratulálunk Antónia!