Díjak, eredmények

VI. Országos Magyar Matematikaolimpia XXXIII. EMMV országos szakasz 2024

OMMO_logo

ORSZÁGOS MAGYAR MATEMATIKAOLIMPIÁSZ-2024

A VI. Országos Magyar Matematikaolimpiász (a XIII. Erdélyi Magyar Matematika Verseny) megyei szakasza 2024 február 3-án zajlott le az Áprily Lajos Főgimnáziumban, ahol Brassó megye öt iskolájának 65 diákja mérte össze tudását a matematika terén. Szép eredményt értek el a következó diákok:

Az Áprily Lajos Főgimnázium díjazottjai: Andrási Csanád V. o. III. díj, Csíki Dávid VI. o. dicséret, Benedek Boglárka IX.o. dicséret, Czimbor Eduárd IX.o. dicséret, Orbán Dávid X.o. I. díj, felkészítő tanárok Fülöp Edith, Papp Ilonka és Szőts Ildikó.

A 2-es Általános Iskola díjazottjai: Dobai Kinga és Balázs Tamás VII.o. dicséret, felkészítő tanár Balázs Anna.

A 15-ös Általános Iskola dijazottja: Simon Zselyke V. o. II. díj, felkészítő tanár Szilveszter Hajnalka.

A Zajzoni Rab István Középiskola díjazottjai: Magdó Ármin V.o. I. díj, Benedek Mihály VIII. o. I. díj, Tóth Eszter VIII. o. II. díj, felkészítő tanárok Hajdu Aliz és Miklós Melinda.

Megyénket Magdó Ármin, Benedek Mihály és Orbán Dávid képviselte Nagybányán, ahol az OMMO országos szakaszát szervezték meg a Németh László Elméleti Líceumban, 2024 február 26 és 29-edike között. Papp Ilonka tanárnő a versenybizottság tagjaként, Hajdu Aliz tanárnő mint kísérő tanár voltak jelen. Magdó Ármin kilencedik helyezéséért OMMO dícséretet kapott, amiért külön gratulálunk neki. Mindannyian számos tapasztalattal és szép élményekkel gazdagodtak, amelyekről így nyilatkoztak:

„Nagyon megörvendtem, amikor megtudtam, hogy részt vehetek az Országos Magyar Matematikaolimpián Nagybányán. Habár hosszú és fárasztó volt az utazás, megérte odáig vonatozni. Tetszettek a versenyen kapott feladatok és nagyon érdekesek voltak a szabadidős programok is (múzeumlátogatások, koltói kirándulás). Legjobban az Ásványtani Múzeumban tett látogatás tetszett, ahol fotókat készítettem magamnak a sok, színes kövekről.’’  Magdó Ármin, V.o., ZRI Középiskola – Négyfalu.

„Első OMMO részvételem egy kellemes élmény volt. Nagybányán sok múzeumot látogattunk meg, melyből a legérdekesebb számomra az ásványtani múzeum volt. A szállás nagyon szép  volt és az étel is finom.  Számomra az olimpiász tétel nagyon nehéz volt, de szerintem jól teljesítettem. Ez alkalommal barátságok is kötődtek, és reménykedem, hogy még fogok velük találkozni, és olimpiászon is részt venni.”  Benedek Mihály, VIII.o., ZRI Középiskola–Négyfalu.

"Elképesztő élmény volt, semmiért sem hagytam volna ki! Őszintén szólva, a legjobb része az egésznek a társaság: annyira egy rugóra jár az ott megismertekkel az agyunk, hogy az egyszerűen elképesztő (és szörnyen élvezetes)." Orbán Dávid, X.o., ÁL Főgimnázium-Brassó.

Köszönet mindazon kollegáknak, akik besegítettek a szervezésben és a dolgozatok javításában.

SZ.I.