Díjak, eredmények

Vidám Versek Verseny Brassó megyei forduló 2024

Az Áprily Lajos Főgimnázium volt a házigazdája a Vidám Versek Versenye Brassó megyei fordulójának január 29-én. A vetélkedőt a közelmúltban váratlanul elhunyt Kovács András Ferenc költő emlékének ajánlotta Bokor Katalin magyartanár, az eseményt megnyitó beszédében.

A gimnazisták soraiból 52-en szavaltak, a megye nyolc magyar tagozatos iskolájából, az 5-6. osztályból többen, a felsősök közül kevesebben érkeztek, felkészítő tanáraik kíséretében.

Iskolánk díjazott V-VIII. osztályosai:

Nagy Szép Eduárd dicséret (V. A osztály, tanára Kis Edith)

Máté Ida dicséret (VIII. B osztály, tanára Gál Andrea)

Bálint Ambrus Ágoston dicséret (VII. A, tanára Bokor Katalin)

Ráduly Kenéz dicséret (VII. A, tanára Bokor Katalin)

Az elemisták közül 65-en érkeztek, a megye hét iskolájából. Izgulva és lelkesen adták elő a tréfás költeményeket, tanítóik, társaik és szüleik előtt.

Díjazott kisdiákjaink:

Olaru Hanellore II. díj (III. A osztály, tanítója Kósa-Székely Enikő)

Maier Ivett Camelia III díj (I. A osztály, tanítója Sándor Hajnalka)

Illyés Ádám dicséret (Előkészítő osztály, tanítója Máthé Izabella)

Gratulálunk minden résztvevőnek, és tartalmas szavalatokat kívánunk nekik!