Díjak, eredmények

Matematika Körverseny - eredmények

Matematika Körverseny

A Matematika Körverseny LV. fordulóját 2023. november 25-én szervezték meg a brassói Áprily Lajos Főgimnáziumban.

A verseny célja a matematikával foglalkozó, azt szerető, magukat fejleszteni kívánó diákoknak lehetőséget adni ismereteik felmérésére. Közkedvelt verseny mind a diákok, mind a tanárok körében, mivel a tananyag rendszeres ismétlését tartja szem előtt, ami a matematika eredményes elsajátítását nagyban elősegíti.

A versenyre négy megye kilenc iskolájából 200 diák érkezett,  az őket felkészítő pedagógusok kíséretében.

Az Áprily Lajos Főgimnázium 1993-tól vesz részt ezen a versenyen, amelyet 10. alkalommal szerveztünk meg az Áprily Lajos Főgimnáziumban. Mindez a Communitas Alapítvány, a Felfalusi Kovács Antal Alapítvány, a főtanfelügyelő-helyettes asszony és az Áprily Lajos Főgimnázium igazgatóinak támogatásával valósulhatott meg, és köszönettel tartozunk iskolánk tanári karának is, valamint a Brassó megyei magyar matematika szakos tanároknak is a verseny szervezésében nyújtott segítségért.

Ezen fordulón iskolánkat 50, V-XII. osztályos tanuló, illetve Fülöp Edith, Meca Mária-Magdolna, Papp Ilonka és Szőts Ildikó-Emese matematikatanárok képviselték.

Nagyon szép eredményekkel büszkélkedhetünk:

Osztály

Balázs Örs

Fülöp Izabella

Szőts Ildikó-Emese

Versenyen kivül indultak, de kitűnő eredményeket értek el:

Andor Endre Octavian (V. osztály) és Hadnagy Tímea (IX. osztály).

Gratulálunk diákjainknak, és további tanulmányi sikereket kívánunk!

A főgimnázium matematika szakos tanárai,

Fülöp Edith, Meca Mária-Magdolna,

Papp Ilonka, Szőts Ildikó-Emese