Karácsony a német kultúrkörben- CRĂCIUNUL ÎN TRADIŢII GERMANE

Iskolánk partnerségben áll több brassó megyei iskolával, ahol a diákok németet idegennyelvként tanulják.
A partnerség célja, hogy a „Germana pentru generaţia click” közös projekt égisze alatt több közös tevékenységre  kerüljön sor.

Az egyik ez a verseny: a kisebb diákok rajzokkal, karácsonyi üdvözlőlapokkal nevezhetnek be a versenybe, a nagyobbak a német nyelvterületen megünnepelt Karácsonyhoz és téli ünnepekhez kapcsolódó vallási, gasztronómiai stb.hagyományokról, szokásokról  írhatnak németül esszét.