Bethlen Gábor Alap

Pályázati beszámoló

A 2021/2022-es tanév második félévétől napközi otthonná alakult át az eddigiekben 4 órás napi programmal tevékenykedő Áprily Lajos Óvoda. 2022. január 17-étől már 8 órás oktatásban vesznek az óvodások, az intézmény ugyanakkor a kisgyerekek étkeztetéséről és délutáni alvásáról is gondoskodik. A hálótermek kialakítását csak részben támogatta a központi költségvetés, az ágyneműt, a kisebb tárgyi eszközöket, valamint a napi működéshez szükséges ipari mosógépet, szárító- és fertőtlenítőgépet külső támogatásokból tudta biztosítani a Felfalusi Kovács Antal Alapítvány. Az állami költségvetés csak az óvónénik és a dadusok fizetését biztosította. A költségek meghaladják a pályázatban elnyert összeget, ezért csak a legfontosabbakat céloztuk meg. A BGA pályázati összeg nagyobb részéből a mosógépet és szárítógépet vásároltuk meg. A megmaradt összegekből pedig irodai bútort vásároltunk az alapítvány részére, melyet az oktatási célokat közvetve szolgáló alapítványi ingatlanban helyeztünk el.

A BGA által megítélt összegből sajnos nem tudtuk megvásárolni mindazt, amiy szerettünk volna, épp ezért fontossági szempontot állítottunk fel. A mosógép és a szárítógép, biztosítja az ágynemű tisztántartását, valamint csökkenti az ágynemű tisztításával járó költségeket, a vízhasználatot és a porallergiás tünetek gyakoriságát.  Mivel az óvoda napközi programra váltott, 2022 őszén 25 gyerekkel többet írattak be, mint a tavalyi iskola évben, így a következő években sikerül gyarapítani az Áprly Lajos Főgimnázium diák létszámát is.

Felfalusi Kovács Antal Alapítvány

Pályázati felelősök: Ferencz Irma és Marica Tekla