ERASMUS +

It's a win-win: Enhanced English - Enhanced Economic

A pályázat azonsítója:2021-1-RO01-KA122-VET-000017179 

A projekt fő célkitűzései:
1. A gazdasági angol nyelvtudás fejlesztése.
2. Gyakorlati tapasztalat biztosítása a gazdaságtan területén.
3. A tanárok tudásának és készségeinek fejlesztéseOlvasd tovább...

Iskolánk diákjai és tanárai továbbképzőn vettek részt Cipruson, Limassol városában az Erasmus program jóvoltából. A helyi Shipcon társaság közreműködésével pedagógusaink a vállalkozásközpontú gondolkodásról hallgattak előadássorozatot, illetve megismerkdetek a helyi kultúra néhány elemével.
A képzésen főként kelet-európai országokból érkező pedagógusok vettek részt, akik együtt alakították ki a képzés multikulturális, tapasztalatcserén alapuló jellegét. Diákjaink a közgazdaság profilú osztályt képviselték több hetes gyakornokoskodásukon, amely szintén Limassolban zajlott. Vendéglátóipari, marketing és menedzsment téren szereztek tapasztaltot, és természetesen a ciprusi viszonyokkal ismerkedtek.Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.