Díjak, eredmények

Mesék szárnyán mesevetélkedő - Megyei forduló

Mesék szárnyán

A Mesék szárnyán háromfordulós verseny megyei szakaszára az Áprily Lajos Főgimnáziumban került sor,  2024. február 9- én.

A vetélkedőn négy csapat vett részt Brassó megye különböző iskoláiból. Iskolánkat az  Okos sünik csapata  képviselte, amelynek tagjai: Gușă Rebeca- Timea, Hegyi Blanka, Nagy Krisztina és Olaru Hannelore, a III. A osztály tanulói. Felkészítő tanítójuk: Kósa- Székely Enikő.

Lelkes, kitartó, együttműködő munkájuknak megvolt az eredménye,  „a dobogó II. fokára állhattak”, annak ellenére, hogy a többi csapat tagjai negyedik osztályos tanulók voltak.

Köszönet az iskola vezetőségének és a támogatóknak !

                                                                                                 Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.