Díjak, eredmények

Implom József Helyesírási Verseny megyei döntő 2024

2024. január 13-án iskolánk adott otthont az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjének. A versenyen 14 diák mérte össze tudását. Az országos szakaszra, amelyet Sepsiszentgyörgyön szerveznek meg 2024. február 2-4. között, iskolánkat a következő diákok képviselik: Nagy Szilvia (XI.A osztály), Nagy Zsófia-Csenge, Kalamár Zsófia-Beatrix (X.C osztály), Andrási Szilárd (XI.A osztály), Hadnagy Tímea (XI.B osztály) és Lepedat Miriam (IX.C osztály). Felkészítő tanáraik: Bokor Katalin, Kis Edith és Lemhényi Elemér.

Köszönöm a diákoknak a részvételt és a kollégáknak a segítséget. 

Lemhényi Elemér, megyei szervező Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.