Díjak, eredmények

Matematika Körverseny - eredmények

Matematika Körverseny

 

A Matematika Körverseny LV. fordulóját 2023. november 25-én szervezték meg a brassói Áprily Lajos Főgimnáziumban.

A verseny célja a matematikával foglalkozó, azt szerető, magukat fejleszteni kívánó diákoknak lehetőséget adni ismereteik felmérésére. Közkedvelt verseny mind a diákok, mind a tanárok körében, mivel a tananyag rendszeres ismétlését tartja szem előtt, ami a matematika eredményes elsajátítását nagyban elősegíti.

A versenyre négy megye kilenc iskolájából 200 diák érkezett,  az őket felkészítő pedagógusok kíséretében.

Az Áprily Lajos Főgimnázium 1993-tól vesz részt ezen a versenyen, amelyet 10. alkalommal szerveztünk meg az Áprily Lajos Főgimnáziumban. Mindez a Communitas Alapítvány, a Felfalusi Kovács Antal Alapítvány, a főtanfelügyelő-helyettes asszony és az Áprily Lajos Főgimnázium igazgatóinak támogatásával valósulhatott meg, és köszönettel tartozunk iskolánk tanári karának is, valamint a Brassó megyei magyar matematika szakos tanároknak is a verseny szervezésében nyújtott segítségért.

Ezen fordulón iskolánkat 50, V-XII. osztályos tanuló, illetve Fülöp Edith, Meca Mária-Magdolna, Papp Ilonka és Szőts Ildikó-Emese matematikatanárok képviselték.

Nagyon szép eredményekkel büszkélkedhetünk:

 

Osztály

 

Tanuló neve

 

Díj

 

Felkészítő tanár

 

VI. osztály

Cserer Moldovan Albert

I. díj

Fülöp Edith

VII. osztály

Tóásó Arnold Tamás

I. díj

Fülöp Edith

 

Szalkai Ábel

II. díj

Fülöp Edith

VIII. osztály

Becsek Cristian

I. díj

Fülöp Edith

 

Gábor András

III. díj

Fülöp Edith

IX. osztály

Czimbor Eduárd

I. díj

Papp Ilonka

 

Fazakas Noémi

Dicséret

Papp Ilonka

X. osztály

Orbán Dávid

I. díj

Szőts Ildikó-Emese

XI. osztály

Nagy Szilvia

I. díj

Papp Ilonka

 

Jakab Norbert-Bálint

II. díj

Papp Ilonka

 

Andrási Szilárd

III. díj

Papp Ilonka

 

Benedek Szabolcs

Dicséret

Papp Ilonka

XII. osztály

Balázs Örs

III. díj

Szőts Ildikó-Emese

 

Fülöp Izabella

Dicséret

Szőts Ildikó-Emese

 

Versenyen kivül indultak, de kitűnő eredményeket értek el:

Andor Endre Octavian (V. osztály) és Hadnagy Tímea (IX. osztály).

 

Gratulálunk diákjainknak, és további tanulmányi sikereket kívánunk!

 

A főgimnázium matematika szakos tanárai,

Fülöp Edith, Meca Mária-Magdolna,

Papp Ilonka, Szőts Ildikó-EmeseRólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.