Díjak, eredmények

Mesék szárnyán mesevetélkedő- I.forduló

MESÉK SZÁRNYÁN mesevetélkedő I.forduló

 

      A MESÉK SZÁRNYÁN három fordulós országos mesevetélkedő I. szakaszára az Áprily Lajos Főgimnáziumban került sor, 2023. november 11-én.

Brassó megyéből 12 csapat jelentkezett.

Iskolánkat 5 csapat képviselte, a III. A osztályból az Okos sünik és a Repülő rókák, a IV. osztályból a Négy csillag, a Napsugaras manók és a Farkasok. Négy csapat továbbjutott a II. szakaszra, amely 2023. december 9-én lesz.

Köszönjük a kollégák szervezésben nyújtott segítségét és a 105-ös számú Szemlér Ferenc cserkészcsapat közreműködését.Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.