Díjak, eredmények

Alfa és Omega Fizikaverseny 2023

A 10. Alfa és Omega Fizikaverseny döntője zajlott Székelyudvarhelyen 2023 május 20-án a Tamási Áron Gimnáziumban. A vetélkedő 4 fordulóból állt, a negyedik forduló az országos döntő. Az első forduló egy online feladatlap megoldása volt, azok a tanulók jutottak tovább, akik legalább 70%-os teljesítményt értek el. A verseny két levelezéses fordulójában érdekes feladatok megoldásával, valamint egy-egy fizika kísérlet mérési adatsorainak bemutatásával a logikus és gyakorlatias gondolkodás fejlesztése volt a cél. A vetélkedő főszervezője, koordinátora Székely Zoltán fizika szakos tanár. A versenyt a Tamási Áron Gimnázium szervezi, Hargita megye Tanfelügyelőségével karöltve, a Hebe Alapítvány és a Márton Áron Egyesület támogatásával. A brassói Áprily Lajos Főgimnáziumot öt hetedikes diák és két nyolcadikos diák képviselte a döntőn. Dicséretben részesült Becsek Cristian hetedikes diák (felkészítőtanára Barabás Emike) és Papp Andor Zsolt nyolcadikos diák (felkészítőtanára Szőke-Györke Emese). Első helyezést ért el Köpe Eduárd nyolcadikos diák (felkészítőtanára Szőke-Györke Emese). A Babes-Bolyai Tudományegyetem Fizika Karának különdíját is megkapta Köpe Eduárd nyolcadikos diák, aki a döntőben, korosztályában, a legeredetibb megoldást találta ki az egyik mérési feladatra. Gratulálunk!