Díjak, eredmények

Implom József Helyesírási Verseny

Implom József Helyesírási Verseny

2023. január 14-én tizennégy Brassó megyében tanuló helyesíró középiskolás diák mérte össze tudását az Implom József Helyesírási Verseny megyei szakaszán. A verseny országos szakaszára iskolánkból a következő diákok jutottak tovább:
• Nagy Szilvia (X.A)
• Orbán Dávid (IX.A)
• Andrási Szilárd (X.A)

Felkészítő tanáraik: Fülöp Károly és Lemhényi Elemér.


A Sepsiszentgyörgyön megtartott országos szakaszról Nagy Szilvia továbbjutott a verseny Kárpát-medencei döntőjére, amelyet február 23-25. között szerveznek meg Gyulán.

Felkészítő tanára: Lemhényi Elemér.

Gratulálunk!


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.