Díjak, eredmények

Alfa és Omega Országos Fizikaverseny

A 9. Alfa és Omega Országos Fizikaversenyre 9 erdélyi megye 46 iskolájából 356 tanuló nevezett be, 176 diák jutott tovább az első selejtező fordulón, a következő két forduló eredményei alapján pedig 67 versenyző nyert jogot a döntőn való részvételre, amelyet 2022. május 21-én szerveztek meg a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnáziumban.

Iskolánkat két hetedikes diák képviselte ezen a versenyen: Papp Zsolt és Köpe Eduárd. Felkészítő tanár: Szőke-Györke Emese.
Köpe Eduárd bronzéremmel -3. díj- tért haza a megmérettetés után.

Gratulálunk!


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.