Erasmus + Projekt: Úton a blended rendszerű oktatás felé, online- offline jó gyakorlatok
- Találatok: 1192
Erasmus+ and European Solidarity Corps Beneficiary Module - Project initiation 2021-2-HU01-KA210-SCH-000051342
A partnerség a sarkadkeresztúri Cifra Palota Közhasznú Egyesület szervezésében jött létre, partnerünk a Interrégió Fórum Egyesület.
A jelen projekt fő célja, hogy a pandémia okozta hatásokat, melyek jelentősen érintik és terhelik a köznevelést (általános iskolai korosztály) a lehető legfelkészültebben és legnagyobb nyitottsággal kezeljük.
Ennek érdekében a három partner szervezet fő célja, hogy felmérje a jelenlegi online-offline oktatás állapotát: milyen hatása van, ha a gyermek hosszú "otthontanulós online" oktatásból újra bekerül az offline (tantermi) közegbe.
Hogyan alkalmazkodnak a gyerekek az újra együtt tanulás helyzetéhez, hogyan érinti őket ha az online időszakban nem tudták megfelelően követni és elsajátítani a tananyagot, milyen eszközök vannak az elmaradott tanulók felzárkóztatásra - készülve arra, hogy a COVID hullámok kiszámíthatatlansága bármikor okozhat újabb otthontanulós online időszakot.
A halmozódó elmaradás vagy a tananyag megfelelő elsajátítása hiányának halmozódása hogyan követhető nyomon (otthoni dolgozatok, felmérések stb. hatékonysága). Az esetleges lemaradás hogyan vehető észre időben, amikor az érkező segítség valóban valós lehet, s a gyerek nem érzi majd magát a hosszú távú lemaradás miatt tudatlannak (énkép ne romoljon).
Az otthontanulós online időszakok milyen szegregációs hatással - még fel nem derített (elhidegülés egymástól, klikkesedés az osztályban, vagy akár kapcsolatok megerősödése, gyerek korrepetál gyereket stb) - bírnak, és ezeknek a kezelésére, kiküszöbölésére milyen megoldások vannak.
Fenti kérdésekre keressük a válaszokat, jó gyakorlatok úgy, hogy partnerségi kapcsolatba kerül egy digitális oktatási fejlesztéssel, egy közneveléssel és egy alternatív pedagógiával dolgozó szervezettel, hogy erőiket és tudásukat összeadva felmérjék a jelenlegi helyzetet, ill. a projekt során tervezett digitális kompetencia tréningen ugyanakkor természetközeli élménypedagógiai workshopon elsajátítottakat folyamatosan beemelve a meglévő -blended (hibrid) oktatásba nyomon követve az innovációs hatást, későbbi esetleges blended - tananyagfejlesztés céljából.
A projekt időtartama során tervezett 2 szintű, 3-lépcsős kérdőíves felméréssel nyomon követjük a "pedagógia digitális átállásának fejlesztése" célunkat. Mind a tanárok, mind a gyermekek felől értékelni fogjuk az innovációs gyakorlatok hatékonyságát. A digitális és természetközeli élménypedagógia workshopokon új tanítási és nyomonkövetési technikákkal és felületekkel ismerkednek meg a pedagógusok (gyakorlat orientált tréningek).
-
felmérni a blended oktatásban elmaradt gyermekek nyomon követésének, jelenlegi eszközeit (tanárokat érintő fejlesztések támogatása);
-
felmérni a felzárkóztatás lehetőségeit és meglévő eszközeit; új technológia és pedagógiai "eszköz" a felzárkóztatásra;
-
digitális kompetencia fejlesztése pedagógusnak; a tréningeken elsajátított innovatív pedagógusi kompetenciák hatékonyságának elemzése kérdőíves nyomonkövetés során.