Események

Matematika Körverseny LV. fordulója

A ”Matematika Körverseny” LV. fordulója 2023. november 25.-én, szombaton, az Áprily Lajos Főgimnáziumban lesz megszervezve. A már hagyománnyá vált matematika versenyen négy megye kilenc iskolája vesz részt:
➢Baróti Szabó Dávid Tehnológiai Líceum- Barót,
➢Gaál Mózes Gimnázium-Barót
➢Zajzoni Rab István Középiskola- Négyfalu,
➢George Moroianu Elméleti Líceum-Négyfalu,
➢Áprily Lajos Főgimnázium-Brassó,
➢Mircea Eliade Főgimnázium-Segesvár,
➢Aurel Moșora Általános Iskola Segesvár
➢Orbán Balázs Elméleti líceum líceum-Székelykeresztúr és
➢Nagy Mózes Főgimnázium-Kézdivásárhely.


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.