Petőfi Kulturális Szalon

Iskolánkban zajlott január 25-én az I. Petőfi Kulturális Szalon, melynek meghívott előadói Sántha Attila és Ferencz-Nagy Zoltán költők voltak. Délelőtt a XI. D osztályban tartottak rendhagyó irodalmi órát, a diákok örömére, akik Ferencz-Nagy Zoltánt diáktársukként ismerték pár évvel ezelőtt. Sántha Attila József Attila-díjas szerző pályája kezdetéről, székely szótárairól, valamint legutóbbi, Ágtól ágig című kötetéről beszélt, majd fiatal pályatársát faggatta.
Az irodalmi szalon a költők szerzői estjével folytatódott, az ÁLF dísztermében. A meghívottakkal további beszélgetést tekinthetnek meg a Brassai Magyar Adásban. Az esemény szervezője a Petőfi Kulturális Társaság.