Események

Országos Képzéshétvége

A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége XIV. Országos Képzéshétvégéjét október 13-15 között Brassóban szervezi meg.

Az OKH társszervezői a Wilfried Martens Európai Tanulmányi Központ, a Kós Károly Akadémia Alapítvány, az olasz De Gasperi Alapítvány, valamint a brassói Nebulónia Diákszövetség. A rendezvény egy nemzetközi projekt keretében valósul meg, melynek fő témája a fiatalok nevelése a közéletre. Az Országos Képzéshétvége a MAKOSZ hagyományos rendezvénye, amelynek témaköre ez alkalommal a kampányok és az Európai Unió. A képzéseket előadásokat európai tisztségviselők és szakemberek fogják tartani.

 Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.