Országos Képzéshétvége

A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége XIV. Országos Képzéshétvégéjét október 13-15 között Brassóban szervezi meg.

Az OKH társszervezői a Wilfried Martens Európai Tanulmányi Központ, a Kós Károly Akadémia Alapítvány, az olasz De Gasperi Alapítvány, valamint a brassói Nebulónia Diákszövetség. A rendezvény egy nemzetközi projekt keretében valósul meg, melynek fő témája a fiatalok nevelése a közéletre. Az Országos Képzéshétvége a MAKOSZ hagyományos rendezvénye, amelynek témaköre ez alkalommal a kampányok és az Európai Unió. A képzéseket előadásokat európai tisztségviselők és szakemberek fogják tartani.