Események

Pécsiek látogatása

Október 8-13 között  vendégünk lesz a pécsi Janus Pannonius Gimnázium 25 diákja,

4 tanár kíséretében. A Janusszal körülbelül15 éve tartunk fenn testvériskolai kapcsolatot. Tavaly egy sikeres Határtalanul pályázat keretében töltöttünk el együtt kétszer egy-egy hetet, az 1848/49-es szabadságharc hőseire emlékezve.

Idei témánk az oktatás és annak formái, ezért több tanintézményt is megtekintünk, elbeszélgetünk tanerőkkel és diákokkal. 2018 márciusában viszonozzuk a pécsiek látogatását. 


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.