Versenyek

Szerelmem szülőhelyem - esszépályázat

Mindannyian tartozunk valahova: egy szűkebb vagy tágabb közösségbe. Közösségi hovatartozásunk meghatározó eleme szülővárosunk, szülőfalunk. Az a tér, ahol ráébredtünk a világra, ahol első botladozó lépéseinket megtettük, ahol önfeledten tudtunk örülni a világ történéseinek és szépségeinek.

Ahol otthon vagyunk. Ez az otthontudat bennünk van még akkor is, ha nem tudatosítottuk, ha nem adtunk szabad utat neki.

IRJUK LE: miért, milyen természeti, kulturális, szociális, emberi értékek okán más a mi városunk vagy falunk, a kistérség, mint akármelyik más!
Jelentkezési határidő: 2021. február 5.

A jelentkezést elektronikus úton kérjük elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-posta címre.

A pályamunkák beküldési határideje 2021. február 25.


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.