Versenyek

Ösztöndíj tehetséges diákoknak

Bursle stART - termen inscriere 20 noiembrie 2020 pentru toti adoelscentii talentati, detalii si inscrieri aici:

https://scoaladevalori.ro/bursele-start/ 

este oferit sprijin financiar si educational pe tot parcursul anului 2021.

Inscrierile se realizeaza online, selectia se va face in baza talentului la: muizca, pictura, desen, fotografie, scriere creativa sau vlogging, este eligibil orice adolescent talentat din Romania, indiferent daca este la un liceu vocational sau teoretic.


Rólunk

Az Áprily Lajos Főgimnázium Brassó egyetlen és Brassó megye legnagyobb magyar nyelvű középiskolája, az egykori brassói Római Katholikus Főgimnázium utódja. Központi épületét Alpár Ignác tervei alapján építették föl a brassói belváros északi szögletében, az úgynevezett Tímár-telken.