Versenyek

Verselő Kárpát-medence - a Magyar Költészet Napja

Kedves Érdeklődők!

A Petőfi Sándor Program (PSP) ösztöndíjasai online szavalóversenyt hirdetnek a Magyar Költészet Napja (április 11.) alkalmából magyar óvodás és iskolás gyermekek részére. Nevezni magyar költők verseivel vagy versrészleteivel (prózával nem) lehet három korcsoportban. A versenyen egy pályázó egyetlen verssel vagy versrészlettel indulhat, és csupán azokat a pályázatokat áll módunkban értékelni, amelyeken egyetlen pályázó szavalata szerepel.

Korcsoportok:
1. korcsoport: 5–8 évesek;
2. korcsoport: 9–13 évesek;
3. korcsoport: 14–18 évesek.

Az elkészült, maximum 3 perces, FEKVŐ(!) tájolású videókat (nem linkeket) az alábbi módok egyikén kérjük elküldeni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre:
- feltöltés Google Drive-ra, majd megosztás a fenti e-mail címmel;
- elküldés az ingyenes WeTransfer című oldal segítségével (max. 2 GB);
- elküldés az ingyenes Mammutmail című oldal segítségével (max. 400 Mb).

A felvételeket MP4, AVI, MPG, MOV vagy WMV formátumban kérjük eljuttatni a szervezőkhöz. Beküldéskor jelöljék meg a pályázó gyermek nevét és életkorát (a fájl nevében vagy egy kapcsolódó üzenetben).

A videók elküldését követően, kérjük, töltsék ki a következő adatlapot: http://bit.ly/2WmchDO.

A pályázat csupán a videó és az adatlap beérkezését követően tekinthető érvényesnek.

Pályázatok beérkezésének határideje: 2020. ÁPRILIS 11. 23:59 (közép-európai idő szerint).

A szakmai zsűri korosztályonként, a következő szempontok alapján bírálja el a pályázatokat:
- kép- és hangminőség;
- eredetiség és ötletesség;
- előadásmód.

Mindhárom kategória első három helyezettje elismerésben részesül. Továbbá minden pályázónak névre szóló emléklapot küldünk.

Eredményhirdetés: 2020. április 18.

Az eredményeket és a nyertesek videóit a pályázathoz kapcsolódó nyomtatott és elektronikus sajtóban tesszük közzé, valamint e-mailen értesítünk minden érintettet. (Ezért kérjük, az adatlapon olyan e-mail címet adjanak meg, amelyet rendszeresen figyelnek.)

A versennyel kapcsolatos kérdéseket és észrevételeket a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre várjuk.

Versenyre fel!