A kórus

Műsorukban szerepelnek kánonok, két- és háromszólamú egyházi művek, madrigálok és népdalfeldolgozások – az Áprily Lajos Főgimnázium kórusa 1990 októberében alakult. A 2006-ban átszervezett, eredetileg hatvan tagot számláló kórusban jelenleg főleg gimnazista diákok szerepelnek. A zenekarral együtt önálló hangversenyeket tart, fellép iskolai rendezvényeken, jótékonysági hangversenyeken, kórustalálkozókon, sőt hazai és nemzetközi kórusfesztiválokon is jelen van.

Hagyományos karácsonyi koncertjét az iskola dísztermében mutatja be a téli szünidő előtti utolsó héten.Vezetője Szígyártó Mária zenetanárnő.